top of page

Šioje skiltyje dalinuosi tekstais ir rekomenduojamų knygų apžvalgomis

Concrete Wall

Kūnas mena viską

Bessel Van der Kolk

Kūnas mena viską - knyga parodanti kūno ir psichikos sąsajų glaudumą. Autorius supažindina kaip trauminiai įvykiai paveikia mūsų kūnus ir smegenis, pasakoja apie trauminių įvykių ir atminties specifiką. Pabaigoje pateikia moksliškai pagrįstus būdus padedančius gyventi po trauminio įvykio. Knyga skirta tiems, kas domisi trauminiais įvykiais, tuo, kokias jie turi pasėkmes žmogui bei norintiems padėti sau. Svarbu paminėti, kad susidūrusiems su trauminiais įvykiais skaityti šią knygą gali būti emociškai nelengva – autorius knygoje pateikia realių ir žiaurių trauminių patirčių pavyzdžių.

Staigmena gyventi - lietuvių psichologo knyga pateikianti dėmesingo įsisąmoninimo (angl. mindfulness) pradžiamokslį. Autorius išsamiai ir suprantamai paaiškina kas yra dėmesingas įsisąmoninimas, kuo jis naudingas mūsų kasdienybėje, pateikia pavyzdžių bei praktikų, kuriuos padeda lavinti sąmoningumą. Puiki knyga norint susipažinti su šiuo konceptu ir pradėti didinti savo sąmoningumą.

Concrete Wall

Staigmena gyventi

Paulius Rakštikas

Concrete Wall

Menas mylėti

Erich Fromm

Menas mylėti - vieno žymiausių psichoanalitikų knyga, kurioje jis išsamiai nagrinėja kas yra meilė, kaip ji atrodo, iš ko galime suprasti kad mylime, kad esame mylimi. Knygos pabaigoje autorius pateikia gaires kaip savyje galime lavinti gebėjimą mylėti. Knyga skirta visiems, kurie savęs klausia „O kas yra meilė?“.

Nepriklausomi - knyga puikiai atskleidžianti kopriklausomybės atsiradimo aplinkybės, jos sąvoką, pavyzdžius, kaip gali atrodyti kopriklausomybė ir būdus kaip galime nuo jos išsivaduoti. Kopriklausomybė dažnai gali atsirasti augant šeimoje, kurioje yra priklausomas asmuo, lėtine liga sergantis asmuo, ar asmenys vengiantys prisiimti atsakomybę už save. Knyga skirta tiems, kas jaučiasi, kad santykyje dažnai būna atsakingi už kitus – jų emocijas, veiksmus ir nori išmokti labiau rūpintis savimi.

Concrete Wall

Nepriklausomi

Melody Beattie

Concrete Wall

Pagrindinės baimės formos

Fritz Riemann

Pagrindinės baimės formos - vokiečių psichoanalitiko knyga atskleidžianti skirtingus žmonių tipus ir pagrindžianti kiekvieno iš jų motyvaciją, ypatumus. Kūrinyje kalbame apie skirtingas tačiau universalias baimių formas, kurios daro įtaką mūsų gyvenimams. Knyga skirta žmonėms, norintiems geriau pažinti save, suprasti savo emocijų bei vidinio pasaulio ypatumus, elgesį.

Daring Greatly - knyga kurioje autorė pasitelkdama ir savo klinikinės patirties pavyzdžius išsamiai nagrinėja, ką reiškia būti drąsiu, kokią galią turi gebėjimas būti pažeidžiamu ir kodėl jis svarbus mūsų gerovei. Knyga skirta žmonėms, kuriems kyla klausimų apie tai, kas yra drąsa, kaip labiau pasitikėti savimi, bei keliantiems klausimą, kodėl būti pažeidžiamu yra naudinga.

Concrete Wall

Daring Greatly: How the courage to be vulnerable transforms the way we live

Brene Brown

Concrete Wall

Žmogus ieško prasmės

Viktor. E. Frankl

Žmogus ieško prasmės - knyga, kurioje psichologas dalinasi savo patirtimi kaip pavyko išgyventi koncentracijos stovykloje tuo pačiu ieškodamas atsakymo kas padeda žmogui ištverti kančią susidūrus su ja. Vėliau autorius aptaria principus, kuriais vadovaujantis žmogus gali gyventi net ir pačiomis sunkiausiomis sąlygomis. Knyga skirta žmonėms, kuriems artimos egzistencinės temos, egzistencinė filosofija, ieškantiems atsakymo, kur slypi mūsų stiprybė.

Suaugę emociškai nebrandžių tėvų vaikai - knyga apibrėžianti emocinio nebrandumo sąvoką, pateikianti konkretų savybių sąrašą, leidžianti įsivertinti ar Jūs susidūrėte su emociškai nebrandžiais žmonėmis. Knyga skirta norintiems suprasti kaip juos galėjo paveikti augimas su emociškai nebrandžiais tėvais, atpažinti kaip tai paveikė juos vaikystėje ir suaugus. Išmokstant geriau atpažinti santykių dinamiką praeityje atsiranda laisvės kurti savo gyvenimą kitaip ir geriau suprasti savo emocinį pasaulį.

Concrete Wall

Suaugę emociškai nebrandžių tėvų vaikai

Lindsay C. Gibson

Concrete Wall

Suaugę alkoholikų vaikai 

Janet Geringer Woititz

Suaugę alkoholikų vaikai - knyga leidžianti suprasti, ką mūsų vidiniam pasauliui reiškia augti alkoholikų šeimoje. Knyga skirta žmonėms, norintiems suprasti, kaip suaugusį žmogų formuoja augimas alkoholikų šeimoje, susiduriantiems su įvairių formų kopriklausomybėmis santykiuose.

Puikus pradžiamokslis susipažinimui kas yra valgymo sutrikimai, kokių formų jie būna ir kaip atrodo valgymo sutrikimų kontinuumas – dažnai žmonės susiduriantys su valgymo sutrikimais patiria įvairius etapus, kurie keičiasi ir atrodo ne kaip vieno, o kaip kelių, iš pažiūros skirtingų sutrikimų simptomai. Knyga skirta žmonėms, jaučiantiems, kad turi sunkumų santykyje su maistu ir norintiems geriau suprasti kaip šis santykis gali paveikti jų elgesį.

Concrete Wall

Kaip atpažinti valgymo sutrikimus: tikros patirtys, specialistų patarimai, pagalbos sau ir kitiems būdai

G. Jankauskienė, J. Mikeliūnaitė, J. Neverauskas, N. Rogalskytė

bottom of page